Akademi

KORONAVİRÜS SALGINININ MÜCBİR SEBEP OLARAK KİRA SÖZLEŞMELERİNE ETKİSİ EĞİTİMİ (Online - Canlı)

KORONAVİRÜS SALGINININ MÜCBİR SEBEP OLARAK KİRA SÖZLEŞMELERİNE ETKİSİ EĞİTİMİ (Online - Canlı)

KORONAVİRÜS SALGINININ MÜCBİR SEBEP OLARAK KİRA SÖZLEŞMELERİNE ETKİSİ EĞİTİMİ (Online - Canlı)

[gdlr_column size="1"] [gdlr_box_icon icon="icon-flag-alt" icon_type="circle" icon_color="#ffffff" icon_background="#ff8202" icon_position="left" title="Lebib Yalkın Akademi Online'da !!!" ] Lebib Yalkın olarak güncel mevzuatın takibi konusundaki 60 yılı aşkın tecrübemizi katarak oluşturduğumuz Lebib Yalkın Akademi bugün düzenlemiş olduğu eğitimler, zirveler ve seminerlerle son yılların en hızlı büyüyen ve en saygın kurumsal eğitim firması haline geldi. Uzmanlık alanımız olan hukuk, sosyal güvenlik, vergi, muhasebe-finans ve yönetim sistemleri alanındaki eğitimlerimizle ve alanında önde gelen akademisyen eğitmenlerimizle bir çok özel kurum ve kamu kurumunda eğitimler düzenledik. Şimdi eğitim alanında elde ettiğimiz bu tecrübeyi bir adım daha geliştirerek online eğitimlerimizi hayata geçiriyoruz. Eğitimlerimize ilgili duyan ancak zaman probleminden ya da lokasyonun uzaklığından ötürü eğitimlerimize katılma fırsatı bulamayanlar için geliştirmiş olduğumuz online eğitimlerimizde katılımcılarımıza normal bir yüz yüze eğitim deneyimini yaşatmak ve 60 yılı aşkın Lebib Yalkın kalitesine yakışır bir hizmet vermek için elimizden geleni yaptık. Umuyoruz ki bu yeni hizmetimizi sizler de beğenerek kolayca adapte olacaksınız... [/gdlr_box_icon] [/gdlr_column]   [gdlr_column size="1"] [gdlr_box_icon icon="icon-flag-alt" icon_type="circle" icon_color="#ffffff" icon_background="#ff8202" icon_position="left" title="Eğitim Kapsamı" ] Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını sosyal ve ekonomik hayatı durma noktasına getirdi. Bir çok iş yeri faaliyetlerini durdurmak zorunda kaldı. Bu durum kriz öncesinde yapılan anlaşmaların ve düzenlenen sözleşmelerin ifa edilememesine neden oldu. Sözleşmeler konusunda ortaya çıkan bu belirsizliğin en büyük bölümü ise kira sözleşmelerinde oluştu. Salgın nedeniyle oluşan durgunluk ve ekonomik kriz nedeniyle kira ödemede yaşanan güçlükler ve devletin bu konu ile ilgili almış olduğu kriz önlemleri kiracı ve kiraya verenin bazı hak ve yükümlülüklerini değiştirdi. Bu online eğitimimizde Koronavirüs salgınından mevcut kira sözleşmelerinin nasıl etkileneceğini, devletin bu konuyla ilgili yapmış olduğu yeni düzenlemeleri ile kiracı ve kiraya verenin yükümlülükleri üzerine konuşacağız. Gerçekleştirecek olduğumuz online eğitimimizde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Murat Topuz Koronavirüs salgınından mevcut kira sözleşmelerinin nasıl etkileneceğini, devletin bu konuyla ilgili yapmış olduğu yeni düzenlemeleri, mevcut durum ışığında kiracı ve kiraya verenin yükümlülüklerini CANLI olarak anlatacak. Aynı zamanda katılımcılarımızın konuyla ilgili sorularını cevaplayacak. [/gdlr_box_icon] [/gdlr_column] Online Eğitimin Avantajları:
 • Ofisinizden ayrılmadan eğitimi canlı olarak izleyebilirsiniz
 • Eğitim sırasında sorularınızı direkt olarak eğitmene yazabilir ve cevap alabilirsiniz
 • Eğitim sunumunu ve eğitim sırasında eğitmenin paylaşacağı diğer ders notlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz
 • Canlı eğitim tamamlandıktan sonra eğitimi 1 hafta süreyle banttan izleyerek kaçırdığınız noktaları yakalayabilirsiniz.
 • Eğitim sonrasında e-posta adresinize gönderilecek katılım belgesi ile bu konuda eğitim aldığınızı belgeleyebilirsiniz.
[gdlr_column size="1"] [gdlr_box_icon icon="icon-group" icon_type="circle" icon_color="#ffffff" icon_background="#93d352" icon_position="left" title="Katılımcı Profili:" ]Perakende sektöründe hizmet veren firma yöneticileri, Restorant sektöründe hizmet veren firma yöneticileri, AVM yöneticileri ve kiracıları, Emlakçılar, Avukatlar, Mali Müşavirler, İnşaat firmaları, Kiracılar[/gdlr_box_icon] [/gdlr_column]   İçerik:
 • Mücbir sebep nedir? İfa İmkansızlığı nedir? Aşırı İfa Güçlüğü nedir? Bu kavramların farkları ve hukuki sonuçları nelerdir?
 • Devlet Organlarının almış olduğu kararlar (Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı veya Sağlık Bakanlığı vs.) mücbir sebep sayılır mı?
 • İçişleri Bakanlığı’nın 15.03.2020 Genelgesi ile faaliyeti durdurulan iş yeri kiralarında ortaya çıkan sorunlar nelerdir?
 • Bu kapsamda olan kira sözleşmelerinde kira bedeli ödememe imkanı var mıdır? Faaliyeti durdurulan işyeri kiralarında yan giderlerin (temizlik, güvenlik vs) ödemelerinin akıbeti nedir?
 • Genelge kapsamında olmayan kiralarda hukuki durum nasıl seyredecek?
 • 7226 Sayılı Kanunun Geçici 2. Maddesi uyarınca 01.03.2020 tarihinden 30.06.2020 tarihine kadar işleyecek işyeri kira bedelinin ödenememesi kira sözleşmesinin feshi ve tahliye sebebi oluşturmayacağına yönelik hüküm bu 4 aylık kira bedelinin ifa edilmeyeceği şeklinde yorumlanabilir mi? Mülk sahipleri bu 4 aylık kira bedelinin tahsili için icra takibi yapabilir mi?
 • Alışveriş Merkezlerinde yer alan işyerlerine ilişkin kiralarda ortaya çıkan sorunlar ve çözüm önerileri nelerdir?
 • Bu süreç nedeniyle kira sözleşmelerinde uyarlama mümkün müdür? Mümkünse uyarlamanın ne zaman talep edilmesi gerekir?
 • Peşin ödenen kira bedelleri için de uyarlama talep edilebilir mi?
 • Bu süreç kiraya verenin, kiraya konu yeri kullanıma hazır bulundurma yükümlülüğünü nasıl etkiler?
[gdlr_notification type="color-border" icon="" border="#99d15e" color="#000000"]  Lebib Yalkın Abonelerine %10 indirim uygulanacaktır. 
KDV oranı %18'dir. Yeterli katılımcı sayısı sağlanmadığı takdirde Lebib Yalkın Akademi eğitimi erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir.
[/gdlr_notification]
[gdlr_column size="1"] [gdlr_box_icon icon="icon-star" icon_type="circle" icon_color="#ffffff" icon_background="#e70013" icon_position="left" title="Eğitmen:" ]Doç.Dr. Murat TOPUZ Doç.Dr.Murat topuz, 1999’da Marmara Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun olmuş, 2000 yılında aynı fakültede asistan olarak göreve başlamıştır. Yüksek lisansını 2003 yılında tamamlamış daha sonra Tübitak’ın bilim insanlarını destekleme burslu programı çerçevesinde bir yıl boyunca Almanya’nın Köln üniversitesi hukuk fakültesinde misafir öğretim görevlisi sıfatıyla araştırmalarda bulunmuş ve doktorasını 2010 yılında bitirmiştir. Üniversiteler arası kurul tarafından 2014 yılında kendisine doçentlik unvanı verilmiştir. Halen Marmara Üniversitesi hukuk fakültesinde medeni hukuk anabilim dalında öğretim üyesi olarak görev yapan Doç.Dr. Murat topuz,bir çok üniversitede gerek ön lisans gerek lisan gerekse yüksek lisans dersleri vermiş ve ders vermeye devam etmektedir. Borçlar hukuku, medeni hukuk, eşya hukuku, miras hukuku ve tüketici hukuku alanında gerek bireysel gerekse ortak yazarlı olarak yedi kitap ve otuzun üzerinde makale yazmıştır. 2015 yılından beri istanbul mahkemelerinde bilirkişilik yapmakta olan Doç.Dr. Murat topuz, Türkiye’nin birçok üniversite, baro, sivil toplum kuruluşları, Serbest Mali Müşavir odaları, özel kuruluş ve şirketlerde, bankalarda konferanslar, seminerler ve eğitimler vermiştir. İngilizce, almanca ve başlangıç düzeyinde Latince bilen Doç.Dr. Murat topuz evli ve bir çocuk babasıdır.[/gdlr_box_icon] [/gdlr_column]
 

Eğitim Programı

Eğitim İçeriği

EĞİTİMCİ

• Hukuk Sertifika Programları / Hukuk Eğitimleri • Online Eğitimler • Doç.Dr. Murat Topuz • Mücbir Sebep • Sözleşmelerin İfası • Kira Sözleşmeleri • Koronavirüs Salgını

E-BÜLTEN