Akademi

KORONAVİRÜS SALGINININ MÜCBİR SEBEP OLARAK İNŞAAT SÖZLEŞMELERİNE ETKİSİ EĞİTİMİ (Online - CANLI)

KORONAVİRÜS SALGINININ MÜCBİR SEBEP OLARAK İNŞAAT SÖZLEŞMELERİNE ETKİSİ EĞİTİMİ (Online - CANLI)

KORONAVİRÜS SALGINININ MÜCBİR SEBEP OLARAK İNŞAAT SÖZLEŞMELERİNE ETKİSİ EĞİTİMİ

[gdlr_column size="1"] [gdlr_box_icon icon="icon-flag-alt" icon_type="circle" icon_color="#ffffff" icon_background="#ff8202" icon_position="left" title="Lebib Yalkın Akademi Online'da !!!" ] Lebib Yalkın olarak güncel mevzuatın takibi konusundaki 60 yılı aşkın tecrübemizi katarak oluşturduğumuz Lebib Yalkın Akademi bugün düzenlemiş olduğu eğitimler, zirveler ve seminerlerle son yılların en hızlı büyüyen ve en saygın kurumsal eğitim firması haline geldi. Uzmanlık alanımız olan hukuk, sosyal güvenlik, vergi, muhasebe-finans ve yönetim sistemleri alanındaki eğitimlerimizle ve alanında önde gelen akademisyen eğitmenlerimizle bir çok özel kurum ve kamu kurumunda eğitimler düzenledik. Şimdi eğitim alanında elde ettiğimiz bu tecrübeyi bir adım daha geliştirerek online eğitimlerimizi hayata geçiriyoruz. Eğitimlerimize ilgili duyan ancak zaman probleminden ya da lokasyonun uzaklığından ötürü eğitimlerimize katılma fırsatı bulamayanlar için geliştirmiş olduğumuz online eğitimlerimizde katılımcılarımıza normal bir yüz yüze eğitim deneyimini yaşatmak ve 60 yılı aşkın Lebib Yalkın kalitesine yakışır bir hizmet vermek için elimizden geleni yaptık. Umuyoruz ki bu yeni hizmetimizi sizler de beğenerek kolayca adapte olacaksınız... [/gdlr_box_icon] [/gdlr_column]   [gdlr_column size="1"] [gdlr_box_icon icon="icon-flag-alt" icon_type="circle" icon_color="#ffffff" icon_background="#ff8202" icon_position="left" title="Eğitim Kapsamı" ] Ülkemizi ve tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını ekonomik hayatı da durma noktasına getirdi. Yaşanan bu duraksamanın en etkili olduğu sektörlerden birisi de inşaat sektörü oldu. Şantiyelerin tamamen durması ya da yarı kapasiteli olarak çalışması söz verilen teslim tarihlerinde aksamaya neden olmaktadır. Bu durum ise yüklenici ile mülk sahibini karşı karşıya getirmektedir. Gerçekleştirecek olduğumuz online eğitimimizde Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Murat Topuz, Koronavirüs salgını nedeniyle inşaat sözleşmelerinde yaşanan gecikmelerden dolayı tarafların haklarını ve devletin bu konuyla ilgili almış olduğu tedbirleri, bu tedbirlerin hangi şartlarda ve nasıl uygulanabileceğini CANLI olarak anlatacak. Aynı zamanda katılımcılarımızın konuyla ilgili sorularını cevaplayacak. [/gdlr_box_icon] [/gdlr_column] Online Eğitimin Avantajları:
 • Ofisinizden ayrılmadan eğitimi canlı olarak izleyebilirsiniz
 • Eğitim sırasında sorularınızı direkt olarak eğitmene yazabilir ve cevap alabilirsiniz
 • Eğitim sunumunu ve eğitim sırasında eğitmenin paylaşacağı diğer ders notlarını bilgisayarınıza indirebilirsiniz
 • Canlı eğitim tamamlandıktan sonra eğitimi 1 hafta süreyle banttan izleyerek kaçırdığınız noktaları yakalayabilirsiniz.
 • Eğitim sonrasında e-posta adresinize gönderilecek katılım belgesi ile bu konuda eğitim aldığınızı belgeleyebilirsiniz.
[gdlr_column size="1"] [gdlr_box_icon icon="icon-group" icon_type="circle" icon_color="#ffffff" icon_background="#93d352" icon_position="left" title="Katılımcı Profili:" ]İnşaat Şirketi Yöneticileri, Emlakçılar, Avukatlar, Hukuk Müşavirleri, Mali Müşavirleri[/gdlr_box_icon] [/gdlr_column]   İçerik:
 • Mücbir sebep nedir? Temerrüt nedir? İfa İmkansızlığı nedir? Aşırı İfa Güçlüğü nedir? Bu kavramların farkları ve hukuki sonuçları nelerdir?
 • Devlet Organlarının almış olduğu kararlar (Cumhurbaşkanlığı, İçişleri Bakanlığı veya Sağlık Bakanlığı vs.) mücbir sebep sayılır mı?
 • 2020/5 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi ile; “4.1.2002 tarihli 4375 Sayılı Kamu İhaleleri Sözleşmeleri Kanunu”na tabi olan inşaat sözleşmeleri için getirilen imkanlar nelerdir?
 • Bu imkanlar yükleniciye ne tür kolaylıklar getirmektedir?
 • 2020/5 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi kapsamında olmayan inşaat sözleşmelerinde durum ne olacaktır? Genelge hükümleri kıyasen Kamu İhale Sözleşmeleri Kanunu kapsamı dışında kalan inşaat sözleşmelerine de uygulanabilir mi?
 • Süreç inşaat sözleşmelerindeki süreleri ne şekilde etkileyecektir?
 • Süreç inşaat sözleşmelerindeki cezai şartları, hakedişleri ne şekilde etkileyecektir?
 • İçine bulunduğumuz süreç yükleniciye veya işsahibine haklı nedenle fesih imkanı sağlayacak mıdır?
 • İçinde bulunulan süreç inşaat sözleşmeleri maliyetlerini nasıl etkilemiştir ve bu nedenle bedelde uyarlama yapmak mümkün müdür?
[gdlr_notification type="color-border" icon="" border="#99d15e" color="#000000"]  Lebib Yalkın Abonelerine %10 indirim uygulanacaktır. 
KDV oranı %18'dir. Yeterli katılımcı sayısı sağlanmadığı takdirde Lebib Yalkın Akademi eğitimi erteleme ya da iptal etme hakkına sahiptir.
[/gdlr_notification]
[gdlr_column size="1"] [gdlr_box_icon icon="icon-star" icon_type="circle" icon_color="#ffffff" icon_background="#e70013" icon_position="left" title="Eğitmen:" ]Doç.Dr. Murat TOPUZ Doç.Dr.Murat topuz, 1999’da Marmara Üniversitesi hukuk fakültesinden mezun olmuş, 2000 yılında aynı fakültede asistan olarak göreve başlamıştır. Yüksek lisansını 2003 yılında tamamlamış daha sonra Tübitak’ın bilim insanlarını destekleme burslu programı çerçevesinde bir yıl boyunca Almanya’nın Köln üniversitesi hukuk fakültesinde misafir öğretim görevlisi sıfatıyla araştırmalarda bulunmuş ve doktorasını 2010 yılında bitirmiştir. Üniversiteler arası kurul tarafından 2014 yılında kendisine doçentlik unvanı verilmiştir. Halen Marmara Üniversitesi hukuk fakültesinde medeni hukuk anabilim dalında öğretim üyesi olarak görev yapan Doç.Dr. Murat topuz,bir çok üniversitede gerek ön lisans gerek lisan gerekse yüksek lisans dersleri vermiş ve ders vermeye devam etmektedir. Borçlar hukuku, medeni hukuk, eşya hukuku, miras hukuku ve tüketici hukuku alanında gerek bireysel gerekse ortak yazarlı olarak yedi kitap ve otuzun üzerinde makale yazmıştır. 2015 yılından beri istanbul mahkemelerinde bilirkişilik yapmakta olan Doç.Dr. Murat topuz, Türkiye’nin birçok üniversite, baro, sivil toplum kuruluşları, Serbest Mali Müşavir odaları, özel kuruluş ve şirketlerde, bankalarda konferanslar, seminerler ve eğitimler vermiştir. İngilizce, almanca ve başlangıç düzeyinde Latince bilen Doç.Dr. Murat topuz evli ve bir çocuk babasıdır.[/gdlr_box_icon] [/gdlr_column]
 

Eğitim Programı

Eğitim İçeriği

EĞİTİMCİ

• Hukuk Sertifika Programları / Hukuk Eğitimleri • Online Eğitimler • Doç.Dr. Murat Topuz • Mücbir Sebep • Sözleşmelerin İfası • Kira Sözleşmeleri • Hizmet Sözleşmeleri • İnşaat Sözleşmeleri • Koronavirüs Salgını

E-BÜLTEN