Akademi

TÜKETİCİ HUKUKU EĞİTİMİ

TÜKETİCİ HUKUKU EĞİTİMİ

Tüketici Hukuku Eğitimi

Tüketici Hukuku Eğitimlerinde, Tüketici Hukuku ile ilgilenen hukuk mensuplarının ya da diğer profesyonellerin güncel mevzuat, Tüketici Hukuku ile ilgili önemli detaylar ve bilgiler bulunmaktadır. Tüketici Hukuku Eğitimi alarak uzmanlaşacağınız eğitimin konuları aşağıdaki gibidir:

[gdlr_notification type="color-border" icon="" border="#ff8247" color="#000000"] Eğitimin Amacı: 1995 yılında yürürlüğe giren 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun'un günün değişen şartlarına uymaması ve uygulamada karşılaşılan aksaklıklar nedeniyle, yeni bir kanun ihtiyacı doğmuştur. Bu amaçla hazırlanan, 6502 Sayılı Yeni Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun, 28.5.2014 tarihinde yürürlüğe girmiştir. Bu Kanun ile tüketici hukukunun uygulama alanı ve tüketici mahkemelerinin görev alanları genişlemiştir. Bu gelişme karşısında özellikle bankacılık, finansman sağlama ve inşaat sektörü olmak üzere tüm sektörlerde tüketiciler, üretici, satıcı, ithalatçı ve kredi veren kurumlar karşısında oldukça geniş bir şekilde korunmaktadır. Bu durum, başta hukukçular olmak üzere, tüketici işlemi yapan tüm kesimler için tüketicinin korunmasına ilişkin hükümlerin öğrenilmesi zorunluluğunu doğurmuştur. Tüm bu bilgiler ışığında katılımcılara güncel uygulamalar aktarılacaktır.

Katılımcı Profili: Firmaların yönetim kurulu üyeleri, tüm bankalar ve finans kuruluşları çalışanları, tüm avukatlar, tüketici ile ilişkisi olan tüm tacir ve esnafların müşteri temsilcileri, mevzuat uyum ve denetim, pazarlama, tüketici ilişkileri, bilişim uzmanları, bu alanda kendini geliştirmek isteyen tüm bilirkişi ve öğrenciler.[/gdlr_notification] Eğitim Kapsamı: - Tüketici Kanunu'nun amacı ve kapsamı - Tüketici Hukuku'na hakim olan ilkeler - Tüketici sözleşmelerindeki haksız şartlar - Tüketiciye sunulan ürünün satışından kaçınamama - Sipariş edilmeyen mal veya hizmetlerden sorumluluk - Ayıplı mal ve hizmetler nedeniyle sorumluluk - Taksitle satış sözleşmelerinden kaynaklanan sorunlar - Taksitle satış sözleşmelerinde temerrüt durumu - Taksitle satış sözleşmelerinde erken ödeme indirimi - Tüketici kredisi sözleşmelerinden kaynaklanan sorunlar - 12 Bankaya karşı açılacak kartel tazminat davası - Tüketici kredilerinden cayma hakkı - Tüketici kredilerinde temerrüt, erken ödeme, faiz ve diğer sorunlar - Konut finansmanı sözleşmeleri ve yaşanan sorunlar - Ön ödemeli konut satış sözleşmeleri ve yaşanan sorunlar karşısında tüketicinin hakları, tüketicinin cayma hakkı, konutun teslimi ve diğer sorunlar - Kapıdan satışlar ve mesafeli sözleşmelerde yaşanan sorunlar - Devre tatil ve uzun süreli tatil hizmeti sözleşmeleri ve uygulamadaki sorunlar - Paket tur sözleşmeleri ve uygulama sorunları - Abonelik sözleşmelerive uygulama sorunları - Garanti belgesi ve ve uygulama sorunları - Ticari reklam ve haksız ticari uygulamalar - Tüketici Hakem Heyeti'nin görevleri - Tüketici Mahkemeleri'nin görevleri [gdlr_notification type="color-border" icon="" border="#99d15e" color="#000000"]Bu programa katılanlara Marmara Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi  ve Lebib Yalkın tarafından hazırlanmış katılım belgesi verilecektir. Lebib Yalkın Abonelerine ve Marmara Üniversitesi Mensuplarına %15 indirim uygulanacaktır. Çay-kahve ve diğer ikramlar katılım bedeline dahildir. Öğle yemeği katılımcıya aittir. Katılımcılara 1 aylık ücretsiz MEVBANK - Mevzuat ve İçtihat Programı - kullanımı hediye edilecektir. Katılımcı sayısı sınırlıdır, başvuru sırasına göre ön kayıt yapılacaktır.[/gdlr_notification] Eğitimci: Yrd. Doç. Dr. M. Özgür Avcı Lise eğitimini Muğla Anadolu Lisesinde, üniversite eğitimini Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde tamamlamıştır. 2002 yılında Marmara Üniversitesi Medeni Hukuk Anabilim Dalında Araştırma Görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2005 yılında Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde yüksek lisansını “Vakıf Yönetim Organı” konusundaki tezi ile almış, 20011 yılında da “Mirasın Mahkeme Kararı İle Paylaşılması” konulu tezi ile Doktor ünvanını kazanmıştır. Tüketici Mahkemelerinde bilirkişilik yapmakta olup, hazırlamış olduğu birçok bilirkişi raporu bulunmaktadır. Ayrıca, Marmara Üniversitesi Medeni Hukuk Anabilim dalında Borçlar Hukuku ve  Miras hukuku alanında lisans ve yüksek lisans dersleri vermektedir. İş Ortağımız:        

Eğitim Programı

Eğitim İçeriği

EĞİTİMCİ

Yrd. Doc. Dr. Mehmet Ozgur Avci

Yrd. Doc. Dr. Mehmet Ozgur Avci

• Hukuk Sertifika Programları / Hukuk Eğitimleri • Tüketici Hukuku Eğitimleri / Tüketici Hukuku Sertifika Programları • İstanbul • Eğitimi • Tüketici Hukuku • Tüketici Hukuku Eğitimi İstanbul • 4077 sayılı kanun • 6502 sayılı kanun

  • Yrd. Doc. Dr. Mehmet Ozgur Avci

E-BÜLTEN