Hukuk

Türkiye Cumhuriyeti mahkeme kararlarından aradıklarınızı akıllı arama motoru ile en hızlı şekilde sizlere sunan en zengin mevzuat ve içtihat kaynağıdır.

Hukuk paketi, Türkiye Cumhuriyeti mahkeme kararlarından aradıklarınızı akıllı arama motoru ile en hızlı şekilde sizlere sunmaktadır.

Lebib Yalkın, yılların deneyimi ile Türkiye’de farklı şekillerde görev yapan Avukatlarla sürekli olarak bilgi paylaşımı yaparak tam olarak ihtiyaçları belirleme ve uygulamaya geçirme anlamında tam bir profesyoneldir.

Güçlü arama motoru, yenilenmiş Mevbank Neo Hukuk modülü ve mobil uygulaması ile Avukatların aradığı her bilgiye en kısa zamanda ulaşmalarını sağlamaktadır.

Bunun yanında aramış ve bulmuş oldukları kararlar ile ilişkili makale ya da diğer kararları da önererek daha derin bir araştırma yapmalarına olanak sağlamaktadır.

Her konuda emsal oluşturacak, ilgili kanun maddeleri ile ilişkilendirilmiş Yargıtay ve Danıştay Kararları, Anayasa Mahkemesi Kararları, Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararları ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları ile yürürlükteki tüm Kanunlar, KHK'lar, Tüzükler ve Yönetmeliklerin bulunduğu T.C. Külliyatı yayınımız hukuk müşavirleri, avukatlar ve yüksek yargı kararlarını takip eden Mali Müşavir, Firmaların Hukuk, Mevzuat Uyum, Mali İşler ve İnsan Kaynakları birimlerinde çalışan uzmanlar için mevzuat ve içtihat kaynağıdır.

Mevzuat ve İçtihat

Yargıtay Kararları

Bu yayınımız hukuk uygulamalarında önemli bir kaynak olan ve emsal oluşturacak nitelikteki içtihatlardan oluşmaktadır. Hukuk, Ceza ve Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararları olarak üç ayrı başlık altında gruplanmış olup, Yargıtay İçtihadı Birleştirme Büyük Genel Kurulu, Yargıtay Hukuk Genel Kurulu, Yargıtay Ceza Genel Kurulu, Yargıtay Hukuk ve Yargıtay Ceza Daireleri kararları yer almaktadır. 

Danıştay Kararları

İdare ile mükellefler arasındaki uyuşmazlık konusu olan hususların çözümünde emsal olabilecek türde çok sayıda içtihat yer almaktadır. Vergi yasalarının uygulanmasında idare ile mükellef arasında ortaya çıkan uyuşmazlıkların çözümlendiği son merci olan Danıştay’ın aldığı kararlar gerek idare gerekse mükellef için yasaların doğru uygulanmasında taraflara yol gösterici olmakta, bu nedenle Danıştay Kararları önemli bir kaynak teşkil etmektedir. 

T.C. Külliyatı

Bu yayınımızda, T.C. mevzuatındaki tüm Kanun, KHK, Cumhurbaşkanlığı Mevzuatı, Tüzük ve Yönetmelikler tüm değişiklikleri ile güncel olarak yer almaktadır Bugüne kadar yayınlanmış 14.000'i aşkın Kanun'un genel fihristi ile bugün itibariyle yürürlükte olan tüm Kanunların güncelleştirilmiş tam metni ve bunlara ait fihristlerin yanı sıra, Kanun Hükmünde Kararnameler ve Tüzükler’in tamamı ile uygulama alanı yaygın olan bakanlık ve kamu kurumu Yönetmeliklerinin güncelleştirilmiş tam metni ve bunlara ait fihristlere ulaşabilirsiniz. 

Anayasa Mahkemesi Kararları

Resmi Gazete'de yayınlanan Anayasa Mahkemesi Kararları, ilgili kanun maddeleri ile ilişkilendirilerek, Yargı Kararları ve T.C. Külliyatı yayınımızda yer almaktadır. Hukuk uygulamalarında kullanabileceğiniz zengin bir içtihat kaynağıdır. 

Yargıtay İçtihadı Birleştirme

Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararları (YİBK), ilgili kanun maddeleri ile ilişkilendirilerek, Yargı Kararları ve T.C. Külliyatı yayınımızda yer almaktadır. 

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi

Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM) Türkiye Kararları, Yargı Kararları ve T.C. Külliyatı yayınımızda yer almakta olup, hukuk uygulamalarında kullanabileceğiniz zengin bir içtihat kaynağıdır.

Faydalar

1 tıkla, maddeyle ilgili tüm ikincil mevzuata, makalelerine Yargıtay ve Danıştay kararlarına, özelgelere ve kurul kararlarına kolayca erişebilirsiniz

Belge üzerinde gördüğünüz mavi zarflar ilgili kısmın değiştirilmeden önceki hallerini ve konuya ilişkin uzman açıklamalarını gösterir

Başlangıç ve bitiş tarihlerini seçip, yayın grubu ve belge tipinini filtreleyebilir, incelemelerde bulunabilirsiniz.

Bu ikona tıklayarak maddeye ilişkin kişisel notlarınızı ekleyebilirsiniz

Belge İşlemleri menüsünden belge geçmişini ve değişen bölümleri pratik bir şekilde görüntülemenize olanak tanır. Renklendirmeler sayesinde değişiklik yapılan bölümlere, maddenin eski haline ve başka bir belgeye yönlendirmeler ile kapsamlı bir çalışma sunar.

Meslek Grupları

Avukat ve Hukukçular

Her konuda emsal oluşturacak, ilgili kanun maddeleri ile ilişkilendirilmiş Yargıtay ve Danıştay Kararları, Anayasa Mahkemesi Kararları, Yargıtay İçtihadı Birleştirme Kararları ve Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları ile yürürlükteki tüm Kanunlar, KHK'lar, Tüzükler ve Yönetmeliklerin bulunduğu Hukuk serisi, avukatlar ve hukukçuların iş süreçlerine hız kazandıracak en güncel mevzuat ve içtihat kaynağıdır.

Meslek Grupları

Mali Müşavir

İşletmelerde faaliyetlerin ve işlemlerin sağlıklı ve güvenilir bir şekilde işleyişini sağlamak, faaliyet sonuçlarını ilgili mevzuat çerçevesinde denetlemeye ve değerlendirmeye tabi tutmak ve iş akışını yüksek mesleki standartları ile gerçekleştirmek üzere yüksek yargı kararlarını takip eden Mali Müşavirler için en güncel mevzuat ve içtihat kaynağıdır.

Meslek Grupları

Muhasebe Uzmanı

Günlük olarak sürekli takip edilmesi gereken, cezai işleme neden olabilecek değişikliklerin anlık olarak bilgilendirilmesini hem mail yolu ile hem de mobil bildirim olarak alabilme imkanı tanıyarak çalışmalarınızda size zaman kazandırır.

Meslek Grupları

İnsan Kaynakları Uzmanları

Mevzuatların doğru takibi ve doğru yönetilmesi konusunda yapılan hatalar, önemli sonuçlar doğurabilir ve ağır idari para cezalarına sebebiyet verebilir. Bu modül, İnsan Kaynakları uzmanlarının gerek iş veren gerek çalışan tarafından tüm hukuki süreçlere hakim olması ve mevzuat değişikliklerinden anında haberdar olması adına önemli, güncel ve kapsamlı bir kaynaktır.

Meslek Grupları

Finans Uzmanları

Finans uzmanları, şirketlerin finansman ve mali işleri ile ilgili tüm konularda sorumluluk sahibidir. Gerek ticari boyutta gerekse cezai anlamda yaptırımlara maruz kalınmaması adına değişen ya da yeni çıkan mevzuatın dikkatle takip edilmesi önemlidir. Finans uzmanlarının güvenerek başvurabileceği ve mevzuat değişikliklerinden anlık olarak haberdar olabileceği kapsamlı bir kaynaktır.

Avukat ve Hukukçular Avukat ve Hukukçular
Mali Müşavir Mali Müşavir
Muhasebe Uzmanı Muhasebe Uzmanı
İnsan Kaynakları Uzmanları İnsan Kaynakları Uzmanları
Finans Uzmanları Finans Uzmanları

En Çok Sorulan Sorular

Yüksek mahkeme kararları, tüm kanunlar, yönetmelikler, Cumhurbaşkanlığı mevzuatı bulunmaktadır.

Sistemimizde Yargıtay Kararlarının yanısıra Anayasa Mahkemesi Kararları, Danıştay Kararları, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi Kararları, BAM, BİM Kararları da bulunmaktadır.

Kanunlara ve yönetmeliklere ulaşmak isteyen tüm abone grupları ve özellikle kanunda yer alan boşluklarda emsal kararları ve görüşleri içeren yargı kararlarından faydalanmak isteyen tüm uygulayıcı meslek grupları bu paketten faydalanabilir.

Mevbank Neo Hukuk Setimizi aldığınızda 1 kullanıcı üzerinden faydalanıyorsunuz. Daha fazla kullanıcı eklemek istediğinizde %50 fiyatıyla ek kullanıcılar ekleyebilirsiniz. 5 ve daha üzeri kullanıcılar için size özel fiyat çalışması yapılacaktır.

Hukuk paketini avukatlar, hukuki metnin boşluk bıraktığı hususlarda tereddüte düşmüş uygulayıcılar ilgili konudaki yargı kararlarına ulaşmak için satın alabilir; ayrıca Külliyat üzerinde de tüm kanunlar ve yönetmeliklere ulaşabiliyorlar.

Ana sayfadaki arama bölümünden kelime-cümle araması ile belgeye ulaşabilir ve filtreleme bölümünden tarihe, dairesine, mahkemesine ve konusuna göre süzebiliriz. Ayrıca "gelişmiş arama" bölümünden de tarihe, kanun numarasına, karar ve esas numarasına göre arama yapabilirisiniz. Yine "gelişmiş aramada" içerir-içermez bölümünü de kullanabilirsiniz.

Anahtar Kelime yardımı yeni program ile hizmete girecektir.

Müşterilerimiz

Türkiye’nin en seçkin firmalarının ve çeşitli meslek gruplarından profesyonellerin tercihi olmaktan gurur duyuyoruz.

Hemen Mevbank Neo
Abonesi Olun!

Tek kaynaktan mevzuat, yargı kararları, özelgeler ve uzman makalelerine erişim imkanı ile Mevbank Neo abonesi olarak, takip etmek istediğiniz mevzuat serilerine en güncel haliyle anında ulaşın.

SATIN AL

ÜCRETSİZ DENEMEK İÇİN

Formu doldurun

Mevbank hakkında detaylı bilgi almak, iş süreçlerinize hız ve verimlilik katacak kullanıcı dostu özelliklerini keşfetmek için formu doldurun, sizi arayalım!