Akademi

KAT MÜLKİYETİNDE YÖNETİM PLANI BAKIMINDAN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR WEBİNARI

KAT MÜLKİYETİNDE YÖNETİM PLANI BAKIMINDAN DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN HUSUSLAR WEBİNARI ONLİNE

Apartmanlar ve siteler gibi ortak yaşam alanlarında yaşayan sakinlerin huzurunun sağlanması için bir takım kurallara uyulması gerekmektedir. Bu konu ortak yaşam alanlarının en sıkıntılı konularından bir tanesini oluşturmakta olup, konuyla ilgili her yıl bir çok dava dosyası mahkemelere gelmektedir. Konuyla ilgili sıkıntıları gidermek için hukuki ortamda geçerliliği olan bir sözleşmeye ihtiyaç duyulmuştur ve bu durum 634 sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 28. Maddesinde düzenlenmiştir.

Kat Mülkiyeti Kanunu'nun 28. Maddesi Yönetim Planını şu şekilde tanımlamaktadır; "Yönetim Planı yönetin tarzını, kullanma maksat ve şeklini, yönetici ve denetçilerin alacakları ücreti ve yönetime ait diğer hususları düzenler. Yönetim planı bütün kat maliklerini bağlayan bir sözleşe hükmündedir. Yönetim planında hüküm bulunmayan hallerde ana gayrimenkulün yönetiminde doğacak anlaşmazlıklar bu kanuna(634 sayılı KMK) ve genel hükümlere göre karara bağlanır. Yönetim planı ve bunda yapılacak değişiklikler bütün kat malikleri ile onların külli ve cüzi haleflerini ve yönetici ve denetçileri bağlar."

Gerçekleştirecek olduğumuz online eğitimimizde Yönetim Planını'nın nasıl hazırlanması gerektiği ve dikkat edilmesi gereken hususları konuşacağız. Aynı zamanda katılımcılarımızdan gelen soruları cevaplandıracağız.

Eğitim Programı

Eğitim İçeriği

628 Sayılı Kat Mülkiyeti Kanunu'nun Normları Çerçevesinde Yönetim Planının;

  • Hukuki niteligi
  • Bağlayıcılığı
  • Hazırlanması
  • Değistirilmesi
  • İptali

 

EĞİTİMCİ

Ali Hulki Cihan

Ali Hulki Cihan

Doç.Dr.

2007 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olan Hulki Cihan Özyeğin, 2010 yılında yüksek lisans eğitimini, 2015 yılında ise İstanbul Üniversitesi özel hukuk alanında doktora eğitimini tamamlamıştır. Hulki Cihan Özyeğin 2008 yılından bu yana İstanbul Barosu’na kayıtlıdır. Medeni Hukuk alanında aile hukuku, borçlar hukuku, kişiler hukuku, eşya hukuku, miras hukuku ve kat mülkiyeti hukuku gibi konularda eğitimler vermektedir. Şu anda Pisi Reis Üniversitesi’nde Medeni Hukuk Anabilim Dalı bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda kendi uzmanlık alanlarında bir çok kuruma eğitim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

İnşaat firmaları, Bina Yönetim Firmaları, Apartman Yöneticileri, Avukatlar, Hukuk Müşavirleri

• Kat Mülkiyeti ve Kira Mevzuatı

  • Ali Hulki Cihan

Ücretsiz

Yandaki Formu Doldurarak Eğitimimize Ön Kayıt Yaptırabilirsiniz…

Yandaki formu doldurduğunuzda, eğitim talebiniz tarafımıza ulaşacak ve ilgili eğitim için ön kaydınız oluşturulacaktır. Sonrasında Müşteri Temsilcilerimiz sizinle iletişime geçerek eğitim tarihi ve ücret konusunda sizi bilgilendirecektir.

Eğitimlerimizden Haberdar Olun