Akademi

İŞ KAZALARINDA İŞVERENİN SORUMLULUKLARI, DENETİM SÜRECİ VE ÖRNEK YARGI KARARLARI ZİRVESİ

İŞ KAZALARINDA İŞVERENİN SORUMLULUKLARI, DENETİM SÜRECİ VE ÖRNEK YARGI KARARLARI ZİRVESİ ONLİNE

Çalışanın sağlığı ve güvenliği ile çalışma ortamı arasında karşılıklı bir etkileşim bulunmaktadır. Dolayısıyla iş sağlığı ve güvenliği çalışma hayatının en önemli ve olmazsa olmaz bileşenlerinden bir tanesidir.Sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı oluşturmak ve çalışanların sağlığını korumak işveren ve yöneticilerin başlıca sorumlulukları arasında yer almaktadır.

Gerçekleşecek olan online zirvemizde işyerlerinde gerçekleşen iş kazalarında işverenin sorumlulukları, iş kazası boyutunda asıl işveren-alt işveren ilişkisini, iş kazaları sonrası yapılan denetimlerle ilgili uygulamaları ve iş kazası sonrası oluşan maddi tazminat hesaplamalarını konuşacağız. Bu konularla ilgili güncel yargı kararlarını inceleyecek ve katılımcılarımızın konuyla ilgili sorularını cevaplandıracağız.

Eğitim Programı

10:00-10:50 : Yargıtay Kararları Işığında İş Kazası ve Meslek Hastalıkları - Prof.Dr. Haluk Hadi Sümer
11:00-11:50 : İş Kazalarında İşverenin Sorumluluğunun Hukuki Niteliği ve Asıl İşveren Alt İşveren İlişkisinde Sorumluluk - Prof.Dr. Nurşen Caniklioğlu
12:00-13:00 : Öğle Arası
13:00-13:50 : İş Kazalarında Maddi Tazminat Hesabında Yargıtay'ın Dikkate Aldığı Esaslar - Dr.Öğr.Üyesi Hasan Kayırgan
14:00-14:50 : İş Kazası Sonrası Yapılan Denetimlerde Dikkat Edilmesi ve Bilinmesi Gereken Hususlar - Özlem Özkılıç (E.Baş İş Müfettişi)
15:00-16:00 : Soru-Cevap Bölümü
:
:
:
:
:

Eğitim İçeriği

10:00-10:50 - Yargıtay Kararları Işığında İş Kazası ve Meslek Hastalıkları - Prof.Dr. Haluk Hadi Sümer

10:50-11:00 - Mola

11:00-11:50 - İş Kazalarında İşverenin Sorumluluğunun Hukuki Niteliği ve Asıl İşveren Alt İşveren İlişkisinde Sorumluluk - Prof.Dr. Nurşen Caniklioğlu

11:50-13:00 - Öğle Arası

13:00-13:50 - İş Kazalarında Maddi Tazminat Hesabında Yargıtay'ın Dikkate Aldığı Esaslar - Dr.Öğr.Üyesi Hasan Kayırgan

13:50-14:00 - Mola

14:00-14:50 - İş Kazası Sonrası Yapılan Denetimlerde Dikkat Edilmesi ve Bilinmesi Gereken Hususlar - Özlem Özkılıç (E.Baş İş Müfettişi)

14:50-15:00 - Mola

15:00-16:00 - Soru-Cevap Bölümü

EĞİTİMCİ

Nurşen Caniklioğlu

Nurşen Caniklioğlu

Prof. Dr.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan Nurşen Caniklioğlu, 1984 yılında mezuniyetinin ardından Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başladı. Bilimsel çalışma yapma amacıyla iki yıl Almanya'da kalan Nurşen Caniklioğlu Türkiye'ye döndükten sonra 1997 yılında doktor oldu ve aynı yıl Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku Anabilim Dalı'na yardımcı doçent olarak atandı. 1999-2001 yılları arasında Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nde dekan yardımcılığı görevini yürüten Caniklioğlu, 2003 yılında doçent, 2011 yılında profesör oldu. Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi lisans ve lisansüstü dersleri veren Prof. Dr. Nurşen Caniklioğlu'nun İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında yayınlanmış kitapları ile pek çok makale ve tebliği bulunmaktadır.

Özlem Özkılıç İslamoğlu

Özlem Özkılıç İslamoğlu

E.Baş İş Müfettişi, A Sınıfı İSG Uzmanı

1991 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünde, TÜBİTAK’tan burslu olarak Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. TÜBİTAK’tan burslu olarak “Batı Anadolu Klinoptilolit Zeolitlerinin Deterjanlarda Fosfatlar Yerine Kullanılabilirliğinin Araştırılması” üzerine yaptığı çalışma ile Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1995 yılında yüksek lisans tezi TÜBİTAK tarafından bilim ödülüne layık görüldü.

1993 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığında İş Müfettişi Yardımcısı olarak göreve başladı. 1993 yılından 1997 yılına kadar İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığında İş Müfettişi Yrd. ve daha sonra İş Müfettişi olarak görev yaptı.

1997 yılında İş Teftiş İstanbul Grup Başkanlığı’nda göreve başladı. 1998 – 2001 yılları ile 2008 – 2012 yılları arasında İş Teftiş İstanbul Grup Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2013 yılında İş Başmüfettişi unvanı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan emekli oldu.

Özlem ÖZKILIÇ’ın birincisi ve üçüncüsü TISK’ten ikincisi MESS’den olmak üzere “Risk Değerlendirmesi” ile ilgili üç kitabı bulunmaktadır. Bugüne kadar çeşitli konularda ve özellikle de iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı, iş hukuku ve risk değerlendirmesi ile ilgili basılmış toplam 8 kitabı ve çeşitli tebliğ ve makaleleri bulunmaktadır. 

Haluk Hadi Sümer

Haluk Hadi Sümer

Prof.Dr.

1984 yılında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'den mezun olan Prof.Dr. Haluk Hadi Sümer, 1987 yılında Ankara Üniversitesi Özel Hukuk bölümünde yüksek lisans eğitimini tamamlamıştır. 1990 yılında Selçuk Üniversitesi İş ve Sosyal Güvenlik Hukuku alanında doktorasını tamamlayan Prof.Dr. Haluk Hadi Sümer Selçuk Üniversitesi Hukuk Fakültesi Dekanlığı görevini yürütmektedir. Prof.Dr. Haluk Hamdi Sümer'in iş ve sosyal güvenlik hukuku alanlarında bir çok kitabı ve makalesi bulunmaktadır.

Hasan Kayırgan

Hasan Kayırgan

Dr.Öğr.Üyesi

Lisans derecesini Selçuk Üniversitesi’nden almış, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini Erciyes Üniversitesi’nde tamamlamıştır. 2011 yılında Erciyes Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak çalışmaya başlamıştır. 2019 yılında doktorasını tamamlamasının ardından 2020 yılından Gaziantep Üniversitesi Hukuk Fakültesine öğretim üyesi olarak atanmıştır.  2022 yılında atandığı Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Hukuk Fakültesinde halen görevine devam etmektedir. Yaşlılık Sigortası, Bireysel İş Hukukunda Zorunlu ve Zorlayıcı Nedenler, İşçilik Alacakları ve Hesaplamaları, 4857 Sayılı İş Kanunu Uyarınca Fazla Çalışma temel eserleri olarak yer almaktadır. 

İnsan Kaynakları Uzmanları, Personel ve İdari İşler Birimi Yöneticileri, Üretim Müdürleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları, Avukatlar, Hukuk Müşavirleri, Akademisyenler, İşveren Temsilcileri

• Hukuk • Sosyal Güvenlik

  • Nurşen Caniklioğlu
  • Özlem Özkılıç İslamoğlu
  • Haluk Hadi Sümer
  • Hasan Kayırgan

Yandaki Formu Doldurarak Eğitimimize Ön Kayıt Yaptırabilirsiniz…

Yandaki formu doldurduğunuzda, eğitim talebiniz tarafımıza ulaşacak ve ilgili eğitim için ön kaydınız oluşturulacaktır. Sonrasında Müşteri Temsilcilerimiz sizinle iletişime geçerek eğitim tarihi ve ücret konusunda sizi bilgilendirecektir.

E-Bültenimizi İnceleyin

x