Akademi

BÜYÜK KAZA SENARYO DOKÜMANI TEBLİĞİ'NİN GETİRDİĞİ YÜKÜMLÜLÜKLER EĞİTİMİ

BÜYÜK KAZA SENARYO DOKÜMANI TEBLİĞİ'NİN GETİRDİĞİ YÜKÜMLÜLÜKLER EĞİTİMİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler bakanlığından ”Büyük Endüstriyel Kazalarla İlgili Hazırlanacak Büyük Kaza Senaryo Doküman Tebliği’‘ 30.06.2020 tarihli ve 31171 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Söz konusu tebliğ ile 02/03/2019 tarih ve 30702 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerin Azaltılması Hakkında Yönetmeliğin 8. Maddesi gereği alt ve üst seviyeli kuruluş işletmelerinin, hazırlamaları veya hazırlatmaları gereken büyük kaza senaryo dokümanına ilişkin usul ve esaslar belirlemektedir. 

Online ortamda Canlı olarak gerçekleştirecek olduğumuz eğitimimizde Türkiye’de İş Sağlığı ve Güvenliği konusunun en yetkin isimlerinden birisi olan Emekli Baş İş Müfettişi ve A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Özlem Özdilek (Özkılıç) katılımcılarımızı  yürürlüğe giren bu yeni tebliğin neler getirdiğini, uygulamada ne gibi sonuçlar doğuracağı konularında aydınlatacak ve katılımcılarımızın konuyla ilgili sorularını cevaplandıracaktır.

 

Eğitim Programı

Eğitim İçeriği

Resmî Gazete’de 2 Mart 2019 tarih ve 30702 sayılı Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi Ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik

Büyük kaza senaryo dokümanı tebliğinin getirdiği yükümlülükler

Büyük kaza senaryo dokümanı ve kantitatif risk değerlendirme nasıl yapılmalı?

Büyük kaza senaryo dokümanı ve kantitatif risk değerlendirme adımları

Büyük Endüstriyel Kazaların Önlenmesi ve Etkilerinin Azaltılması Hakkında Yönetmelik 8. Madde değişiklikler

Büyük kaza senaryolarının oluşturulması, analizi ve değerlendirilmesi:

Büyük kaza senaryolarının frekansın hesaplanması

Sınır değerin karşılaştırılması

Tedbirlerin kararlaştırılması ve uygulanması

EĞİTİMCİ

Özlem Özkılıç İslamoğlu

Özlem Özkılıç İslamoğlu

E.Baş İş Müfettişi, A Sınıfı İSG Uzmanı

1991 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. 1995 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümünde, TÜBİTAK’tan burslu olarak Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. TÜBİTAK’tan burslu olarak “Batı Anadolu Klinoptilolit Zeolitlerinin Deterjanlarda Fosfatlar Yerine Kullanılabilirliğinin Araştırılması” üzerine yaptığı çalışma ile Yüksek Lisans eğitimini tamamladı. 1995 yılında yüksek lisans tezi TÜBİTAK tarafından bilim ödülüne layık görüldü.

1993 yılında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığında İş Müfettişi Yardımcısı olarak göreve başladı. 1993 yılından 1997 yılına kadar İş Teftiş Ankara Grup Başkanlığında İş Müfettişi Yrd. ve daha sonra İş Müfettişi olarak görev yaptı.

1997 yılında İş Teftiş İstanbul Grup Başkanlığı’nda göreve başladı. 1998 – 2001 yılları ile 2008 – 2012 yılları arasında İş Teftiş İstanbul Grup Başkan Yardımcısı olarak görev yaptı. 2013 yılında İş Başmüfettişi unvanı ile Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’ndan emekli oldu.

Özlem ÖZKILIÇ’ın birincisi ve üçüncüsü TISK’ten ikincisi MESS’den olmak üzere “Risk Değerlendirmesi” ile ilgili üç kitabı bulunmaktadır. Bugüne kadar çeşitli konularda ve özellikle de iş sağlığı ve güvenliği mevzuatı, iş hukuku ve risk değerlendirmesi ile ilgili basılmış toplam 8 kitabı ve çeşitli tebliğ ve makaleleri bulunmaktadır. 

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanları, Firma Yöneticileri, Personel Müdürleri, İnsan Kaynakları Yöneticileri

• Yönetim Sistemleri Eğitimleri / Yönetim Sistemleri Sertifika Programları • İş Sağlığı ve Güvenliği • ISG • İş Sağlığı ve Güvenliği • Özlem Özkılıç • İSG Eğitimi • İş Kazası Önleme • Risk Değerlendirme • Kök Neden Analizi • İş Kazası • İş Kazaları • Online Eğitimler

  • Özlem Özkılıç İslamoğlu

Yandaki Formu Doldurarak Eğitimimize Ön Kayıt Yaptırabilirsiniz…

Yandaki formu doldurduğunuzda, eğitim talebiniz tarafımıza ulaşacak ve ilgili eğitim için ön kaydınız oluşturulacaktır. Sonrasında Müşteri Temsilcilerimiz sizinle iletişime geçerek eğitim tarihi ve ücret konusunda sizi bilgilendirecektir.

Eğitimlerimizden Haberdar Olun