KURUMSAL

Hakkımızda

Kuruluşumuz 1953 senesinde yurdumuzun ekonomik ve sosyal açıdan hızla ilerlediği bir dönemde, kurucumuz Sn. Lebib Yalkın´ın ülkemiz iş dünyasına güncel mevzuatı hızlı ve güvenilir bir şekilde sunmayı amaçlamasıyla faaliyetlerine başlamıştır. O yıllarda iş adamlarının kambiyo mevzuatına ilişkin bilgileri bulmakta çektikleri güçlüğü gidermek amacıyla başlayan hizmetler zinciri, Sn. Lebib Yalkın´ın ileri görüşlülüğü ve iş dünyasına daha geniş kapsamlı hizmet verebilme arzusuyla birleşerek, kısa zamanda genişlemiştir. 125 aboneyle başlayan iş, yoğun talepler sonucunda kısa sürede büyümüştür.

Halen 64 temel mevzuat konusunda hizmet veren firmamız, gerek basılı gerekse elektronik ortamdaki hizmetleriyle abonelerine güvenilir, hızlı ve doğru bilgiyi en iyi şekilde vermenin gururunu yaşamaktadır.

Basılı ortamda başlayan ve bugün 150 cildin üzerinde mevzuatı kapsayan faaliyetlerimiz, günümüzün ihtiyaçlarına uygun olarak, elektronik ortamda da devam etmektedir. Mevzuata daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşabilme ilkesiyle hazırlanan ve yürürlükteki tüm kanunlar, kanun hükmünde kararnameler, tüzükler ve yönetmeliklerden oluşan T.C. Külliyatını da kapsayan MEVBANK (Mevzuat Bilgi Bankası), 1996 yılından beri abonelerimizin hizmetindedir.

Ülkemiz mevzuat sektörünün öncü ve lider kuruluşu olarak verdiğimiz hizmeti Sn. Lebib Yalkın´ın bundan yıllar önce belirlediği ve bizlerin de titizlikle uygulamaya devam ettiği 3 temel çalışma ilkesine borçluyuz :

"İyi Hizmet, Çağdaş Yayımcılık Anlayışı ve Koşulsuz Müşteri Memnuniyeti İlkesi".

Mevzuat Yayıncılığında 70. Yıl

Kanun, kanun hükmünde kararname, tüzük, yönetmelik, tebliğ ve benzeri yasal düzenlemelerin bütününden oluşan mevzuatın takibi, hukukun genel yapısının çok kapsamlı ve karmaşık olması, ülkemizde mevzuat değişikliklerinin çok sık yapılması nedeniyle hem zor hem de son derece gereklidir.

1953’ten bugüne en güvenilir ve en kapsamlı güncel mevzuatı, en kullanışlı şekilde konularında uzmanlaşmış seçkin abonelerimize sunarak, mevzuat yayıncılığında liderliğimizin 70. yılını kutlamaktayız.

Lebib Yalkın’ın Mevzuat Yayımcılığı Hizmeti sayesinde, abonelerimiz herhangi bir mevzuatta değişen, eklenen, yürürlükten kaldırılan hükümlere anında erişebilmekte ve her an güncel, yürürlükte olan ve uygulanması gereken mevzuata kolaylıkla ulaşabilmektedir.

Resmi Gazete’de yayınlanan değişiklik ve ilaveler mevzuat serilerimizdeki yerlerine anında işlenerek en hızlı şekilde abonelerimizin kullanımına sunulmakta ve mevzuatın güncelliği sürekli olarak muhafaza edilerek kullanıcılara çok büyük kolaylık sağlanmaktadır. Böylece abonelerimiz uygulamalarını yürürlükteki yasal düzenlemelere göre gerçekleştirerek iş kalitelerini, güvenilirliklerini ve verimliliklerini artırmaktadırlar.

Ayrıca abonelerimiz yayımlarımızla ilgili sorulara cevap almak ve mevzuatı daha iyi uygulayabilmek için kadromuzdaki deneyimli mevzuat uzmanlarından bilgi alabilmenin ayrıcalığını yaşamaktadırlar.

Abonelerimiz

İstanbul Sanayi Odası’na kayıtlı en büyük 1.000 şirketin 800’ünün de dahil olduğu, holdinglerden küçük ve orta ölçekli işletmelere kadar farklı büyüklükteki şirketler
Bağımsız Denetim Firmaları, Yeminli Mali Müşavirler, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler
Barolar, Hukuk Büroları, Avukatlar
Bankalar, Sigorta Şirketleri, Leasing Şirketleri, Aracı Kurumlar
Kamu Kurum ve Kuruluşları (Bakanlıklar, Müsteşarlıklar, Daire Başkanlıkları, Defterdarlıklar, Vergi Daireleri…)
Üniversiteler, Belediyeler, Sağlık Kuruluşları
Çevre ve Gıda Mühendisleri, İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri
Gümrük Müdürlükleri, Gümrük Müşavirleri, Taşımacılık, Lojistik, Dış Ticaret Firmaları vs.

E-Bültenimizi İnceleyin