KURUMSAL

Lebib Yalkın Kimdir?

Lebib Yalkin Kimdir

1914 yılında İstanbul´da doğmuştur. 1936 yılında Haydarpaşa Lisesinden, 1940 yılında Siyasal Bilgiler Okulundan mezun olmuştur.

İlk görevine Vasıtasız Vergiler Umum Müdürlüğünde başlamış daha sonra İstanbul Kambiyo Müdürlüğünde müdür muavinliği yapmıştır. Bu görevinden istifa ettikten sonra Türk Ekspres Bank Umum Müdürlüğünde Fonde´de Pouvoir ünvanıyla kuruluş çalışmalarına katılmıştır.

1953 yılında Kambiyo ve Dış Ticaret Müşaviri olarak serbest çalışmaya atılmış ve bunun yanında Kambiyo, Dış Ticaret ve Vergi konularında föy-volan ( değişen yapraklar) neşriyata başlamıştır. Zaman içinde yukarıdaki konulara ilaveten, İş Hukuku, Sosyal Sigortalar, Sendikalar, Toplu İş Sözleşmesi, Grev ve Lokavt, Bağ-Kur, Gümrük, AET ve Turizm konularındaki yayımların da hazırlanmasına bizzat katılarak, günlük neşriyatın abonelere en kısa sürede ve hatasız olarak sunulmasına büyük bir titizlikle nezaret etmiştir.

Çalışkanlığı, iş disiplini, dürüstlüğü, zekası ve sade kişiliği ile örnek alınacak bir şahsiyet olan Sn. Lebib Yalkın, irade gücü, ileri görüşlülüğü, esprili yapısı ve yaşam felsefesi ile Mülkiyeli okul arkadaşları tarafından ‘’Bir Efsane’’ olarak nitelendirilmişti.

E-Bültenimizi İnceleyin