Akademi

KURUMSAL KARBON AYAK İZİ GENEL BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ

KURUMSAL KARBON AYAK İZİ GENEL BİLGİLENDİRME EĞİTİMİ ONLİNE

Karbon Ayak İzi; küresel ısınmanın başlıca sorumlusu olarak gösterilen, sera etkisine yol açan gazların oluşumuna neden olan ve fosil yakıtların kullanımıyla atmosfere yayılan karbondioksit (CO2) salınımının bireyin ve şirketlerin doğrudan veya kullandığı ürünlerin üretimi açısından enerji kullanımıyla dünyaya bıraktıkları zarar anlamına gelmektedir.

Karbon ayak izi, Kyoto Protokolü tarafından belirlenmiş üretim, hizmet, işleme gibi faaliyetler sonucu oluşan sera gazlarının etkilerinin karbondioksit (CO2) cinsinden eşdeğerlerinin hesaplanması çalışmasıdır. Gerçekleştireceğimiz online canlı eğitimimizde Kurumsal Karbon Ayak İzi’nin azaltılması ile ilgili firmalara düşen yükümlülükler, alınması gereken önlemler ele alınacak ve katılımcılarımızın konu ile ilgili soruları cevaplandırılacaktır.

Eğitim Programı

Eğitim İçeriği

1.AB Yeşil Mutabakatı Yayınlanma Süreç ve Hedefleri

1.1. Sınırda Karbon Düzenlemeleri

1.2. Yeşil ve Döngüsel bir ekonomi

1.3. Yeşil Finansman

1.3. Temiz ekonomik ve güvenli enerji arzı

1.4. Sürdürülebilir tarım

1.5. Sürdürülebilir akıllı ulaşım

1.6. İklim değişikliği ile mücadele

1.7. Diplomasi

2.AB Yeşil Mutabakatı’nın Türkiye Üzerine Etkileri

2.1. Bizi neler bekliyor?

3.14064-1 Karbon Ayak İzi Genel Bilgilendirme

3.1 14064-1 Standartının genel hatları

4.ISO 14064-1 Kurumsal Karbon Ayak İzi Hesaplama Örneği

EĞİTİMCİ

Okay Kayhanlı

Okay Kayhanlı

Okay Kayhanlı 1994 Yılında Yıldız Üniversitesi Kocaeli Mühendislik Fakültesi Endüstri Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. TÜRKAK tarafından Sera Gazı Doğrulama, Sistem Belgelendirme, Ürün Belgelendirme konusunda akredite olarak faaliyet gösteren QSI Belgelendirme bünyesinde Genel Müdür olarak görev yapmaktadır. Çevre Bakanlığı İ&R Tebliği, ISO 14064-1 Kurumsal Karbon Ayak İzi, ISO 14046 Su Ayak İzi doğrulaması konusunda baş doğrulayıcı, ISO 9001, ISO 14001, ISO 27001, ISO 45001, ISO 50001 standartlarında baş denetçi ve eğitmen olarak aktif bir şekilde çalışmaktadır.

Kalite Yöneticileri, Çevre Uzmanları, Üretim Müdürleri, Yönetim Kurulu Üyeleri

• Vergi • Yönetim Sistemleri • Sosyal Güvenlik

  • Okay Kayhanlı

E-BÜLTEN